Film korporacyjny

wizytówka Twojej firmy

Film korporacyjny – wizytówka Twojej firmy

Coraz więcej firm, również tych średnich i małych, widzi potrzebę komunikowania swojej marki poprzez film korporacyjny. Nic dziwnego – film jest najlepszym sposobem na precyzyjne, ale sugestywne przekazanie najważniejszych cech firmy, a także budowanie pozytywnego, profesjonalnego wizerunku przedsiębiorstwa.

Typowy film korporacyjny przedstawia siedzibę firmy oraz jej pracowników. Warstwę wizualną dopełnia często tekst lektorski, a także animowane napisy, które spełniają funkcję typowo informacyjną. Tego typu realizacje świetnie się sprawdzają zarówno jako filmy wewnętrzne kierowane do nowych i obecnych pracowników, jak i zewnętrzne, kierowane do klientów i potencjalnych partnerów. Często wykorzystywane są na targach lub jako wizytówki na stronach internetowych. Ich największą zaletą jest przejrzystość i prostota przekazywania informacji.

 

Otrzymaj 10% rabatu na realizację pierwszego filmu.

W tytule e-maila dopisz #tanifilm i otrzymasz 10% rabatu. Skontaktuj się z nami!

Choć opisane powyżej filmy niewątpliwie działają, czasem warto wybić się ponad tłum. Zachęcamy klientów do bardziej śmiałej komunikacji, proponując mniej oczywiste scenariusze, w których główny nacisk kładziemy na opowiadanie obrazem. Atrakcyjne, epickie plenery stworzą wrażenie rozmachu, który komunikuje pojęcia takie jak dynamiczny rozwój, odwaga, wielkie projekty. Z drugiej strony ciepłe wnętrza nadadzą przytulny, bezpieczny klimat, idealnie pasujący np. do salonu kosmetycznego czy firmy związanej z produktami skierowanymi do rodzin z dziećmi. Do tego dochodzi odpowiednie tempo montażu oraz nastrojowa muzyka i profesjonalne aktorstwo… zachwyt gwarantowany!

Oba rodzaje filmów korporacyjnych mają swoje wady i zalety. Warto więc zastanowić się, do kogo skierowany jest film, a także gdzie i w jakim celu będzie wyświetlany. Jeśli zależy nam na przekazaniu konkretnych informacji, bardziej przydatny może się okazać “klasyczny” film korporacyjny. Jeśli zaś chcemy odświeżyć wizerunek firmy lub szukamy wizytówki na stronę www, być może warto postawić na bardziej nietypowy pomysł.

Niezależnie od tego, czy posiadacie Państwo gotowy pomysł na scenariusz, brief lub wolicie pozostawić sferę koncepcyjną specjalistom – zachęcamy do kontaktu. Razem stworzymy naprawdę wyjątkowy film, który będzie idealnie dostosowany do Waszych potrzeb.

 

Monika Dembinska
Scenarzystka filmowa, miłośniczka Łodzi, olejków eterycznych i dobrze zaopatrzonych lumpeksów.