Seria filmów promocyjnych dla Muzeum Józefa Piłsudskiego

Seria filmów promocyjnych dla Muzeum Józefa Piłsudskiego

Życie jednego projektu jest zwykle intensywne i krótkie. Budowa pomysłu, preprodukcja i postprodukcja po kolaudacje to cykl każdej realizacji. Następnie cykl się powtarza i możemy znowu zanurzyć się w kolejnym temacie – kochamy tę robotę. Seria filmów dla Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku różniła się od naszych tradycyjnych projektów.
Byliśmy związani z Muzeum przez kilka miesięcy. Towarzyszyliśmy im w trakcie finiszu budowy nowego budynku Muzeum. Naszym zadaniem było filmowe pokazanie całego kompleksu muzealnego – filmy zostały opublikowane na social mediach Muzeum przed ponownym otwarciem kompleksu oraz były prezentowane w trakcie wielkiego otwarcia.

Architektura wymaga bezbłędnej oprawy filmowej, dzięki temu możemy ją podziwiać w niedostępnej dla ludzkiego oka skali. Nowoczesna, czysta forma aranżacji wymusiła na nas określony sposób prezentacji. Dlatego pierwszy odcinek serii filmów dla Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oparliśmy na formie i kształcie.

Kolejne filmy miały pokazać resztę kompleksu muzealnego, jego unikatową atmosferę otaczający go las, ogród i Dworek Milusin. Inspirowaliśmy się archiwalnymi fotografiami pokazującymi m.in dworek za życia J. Piłsudskiego, które zestawiliśmy z obecnymi ujęciami budynku. Ważnym elementem całej realizacji było pokazanie magazynu zbiorów muzealnych. Nie co dzień zwiedzający mają dostęp do pełnego zasobu przedmiotów i dzieł, które skrywają podziemia muzealne. Na ostatni odcinek wróciliśmy do Muzeum, aby pokazać jego nowoczesną przestrzeń wystawową i wystawę stałą „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935.

Profesjonalne filmy prezentujące budynki, wnętrza oraz inne formy architektoniczne są idealną finalizacją projektów. Jeszcze przed wprowadzeniem pierwiastka ludzkiego, jesteśmy w stanie dostrzec myśl architekta i wszystkie przemyślane detale, które z czasem zacierają swoje granice i kształty. Dodatkowo seria filmów była prezentowana jeszcze przed otwarciem muzeum dla zwiedzających. Filmy miały za zadanie pobudzić ciekawość i zachęcić ludzi do odwiedzin. Dzięki serii filmów, które pokazują detale architektoniczne, bryłę i przestrzeń wokół budynku oraz dbałość o wszystkie materiały wykończeniowe, widz ma szansę wejść w interakcję z budynkiem jako osobnym dziełem współczesnym, które pięknie wpisuje się w historyczną tkankę Sulejówka.

W trakcie tak rozciągniętego w czasie projektu zadbaliśmy o odpowiedni harmonogram naszej pracy. Znając założenia Muzeum proponowaliśmy kolejne terminy zdjęć oraz sposób nagrania kolejnych elementów kompleksu. Dużym atutem współpracy z jednym domem produkcyjnym przy tego typu realizacjach jest utrzymanie tego samego look’u cyklu filmów. Jest to szczególnie widoczne w przypadku emisji filmu na social mediach.

Dziękujemy jeszcze raz za bardzo satysfakcjonującą współpracę Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Business & Culture, dzięki któremu udało nam się zrealizować filmy.

Uwielbiam czarną kawę i minimalizm. Design Dieter'a Rams'a i seriale Netflixa. Moją pasją i sposobem na życie jest tworzenie filmów reklamowych i teledysków. Z chęcią opowiem tu o wszystkim po trochu.