Sjón

Produkcja wideoklipu

Sjón | Produkcja wideoklipu

Sjón – Produkcja wideoklipu


Produkcja wideoklipu zespołu Sjón do utworu Forest.

Na naszej liście zrealizowanych projektów pojawia się kolejny łódzki zespół. Tym razem mieliśmy przyjemność współpracować z zespołem Sjón i stworzyć dla nich wideoklip do utworu Forest. Była do nasza druga produkcja tego typu i z wielką ochotą przystąpiliśmy do tego zadania.

Ostateczny scenariusz powstał przy współpracy naszego domu produkcyjnego z muzykami zespołu. Każdy z nas przedstawił swoją wizję wideoklipu i na tej podstawie stworzyliśmy teledysk. Zależało nam na pokazaniu całego spektrum możliwości jakimi dysponujemy i wykorzystaniu ich w ciekawy sposób.

1
Dni zdjęciowe.

10 dni
Termin oddania.

Stopień ukończenia projektu.

Wykorzystany sprzęt.
produkcja wideoklipu

Innowacyjnym i interesującym rozwiązaniem okazało się połączenie filmu z grafiką 3D. W tym celu wykorzystaliśmy technikę Motion Tracking, która opiera się na dodawaniu ciekawych motywów graficznych bądź napisów. My poszliśmy o krok dalej i stworzyliśmy niektóre sceny w całości przy użyciu tej technologii.

Działania Marketingowe

Facebook: 50%
YouTube: 35%
Motion Pikczer Blog: 9%

Teledysk został nakręcony w Łodzi w budynku Muzeum Książki Artystycznej, który całkowicie wpisał się w atmosferę klipu. Dużą rolę odegrało oświetlenie. Postawiliśmy na zabawę światłem i na dynamiczne ruchy kamery. Ważne jest dla nas dogadanie każdego najdrobniejszego szczegółu, żeby po otrzymaniu gotowego wideoklipu zespół był w 100% zadowolony z efektów naszej pracy.