Trudne początki

pierwszego teledysku

Większość naszych relacji
z wokalistami i zespołami zaczyna się podobnie.

 

Dostajemy od Was wiadomość z pytaniem „Ile kosztuje realizacja klipu?”

Zasobność informacji o wokaliście lub zespole po takiej wiadomości, jak sami widzicie jest piorunująca. Ciężko nam na tym etapie założyć, czego wokalista oczekuje i jak zamierza kreować swój wizerunek (jeśli jest to osoba stawiająca pierwsze kroki w przemyśle muzycznym), co mu się najzwyczajniej podoba?!

 

Krok pierwszy:

Piszesz do nas pierwszego maila, zawrzyj w nim bazowe informacje o sobie.

  • Czy utwór to Twój debiut, czy nagrałeś epkę?.
  • Czy klip który zamieszasz nagrać jest częścią większej promocji?
  • I najważniejsze, prześlij nam swój utwór.

Napisz czy w Twojej głowie kiełkuje pomysł, czy pozostawiasz na naszych muskularnych barkach koncepcje teledyskowej narracji.

Krok drugi:

Jeśli jesteś ciekawy jak my interpretujemy Twój utwór i to nam pozostawiasz stworzenie konceptu, hola hola to nie koniec intensywnych rozmów z nami.

Teledysk to bardzo krótka forma, która umożliwia stworzenie nowego świata lub idąc klasykiem gatunku może pokazać Ciebie, jako główną postać osadzoną w jakieś historii lub bawiąc się stylizacjami i scenografią pokazać Ciebie jak grasz i śpiewasz.

Chcemy wiedzieć jak najwięcej o Tobie, żeby nasze pomysły trafiały do celu.

 

  • Dlatego daj sobie chwilę na szperanie w internecie.
  • Obejrzyj jeszcze raz swoje ulubione klipy.
  • Pasjonujesz się mechatroniką lub zajmujesz się zawodowo paralotniarstwem, świetnie, napisz nam o swoich pasjach, o tym co Ci się podoba.
  • Możesz wysłać nam linki do teledysków, obrazki z Pinteresta, lub zdjęcia z albumu rodzinnego jak wpinasz się po górach.

Uwierz nam na słowo, wszystkie informacje o Tobie są dla nas bardzo ważne, dzięki nim jesteśmy w stanie sprawnie ubrać w słowa koncept na Twój klip.

Do konceptu na teledysk podchodzimy w różny sposób. Choć muzyka osadzona jest w pewnej konwencji, teledysk może wyjść poza jej ramy. Klip daje nieograniczone możliwości, może być przedłużeniem wizualnym tekstu, jak również pokazać różne sposoby jego interpretacji. Dlatego właśnie rozmowa z Tobą jest dla nas tak istotna.

Chcemy wiedzieć jakim tropem mają poruszać się nasze myśli i to Ty nadajesz im kierunek.

 

Michał Liszcz
Uwielbiam czarną kawę i minimalizm. Design Dieter'a Rams'a i seriale Netflixa. Moją pasją i sposobem na życie jest tworzenie filmów reklamowych i teledysków. Z chęcią opowiem tu o wszystkim po trochu.