Miasto Kalisz – Produkcja spotów promocyjnych

Miasto Kalisz – Produkcja spotów promocyjnych

Miasto Kalisz –  Produkcja spotów promocyjnych


Realizacja serii spotów promocyjnych dla Urzędu Miasta Kalisz

 

W październiku 2017 roku mieliśmy przyjemność zrealizować zdjęcia do serii spotów promocyjnych pod hasłem “Kalisz – przestrzeń dla profesjonalistów” dla Urzędu Miasta Kalisz. Spoty powstały w ramach nowej strategii komunikacji miasta, w ramach których powstała m.in nowa identyfikacja graficzna oraz hasło “Kalisz – Dopisz swoją historię”.

 

Współpraca z Urzędem Miasta Kalisz zaowocowała serią wysokiej jakości spotów promocyjnych skierowanych do trzech grup docelowych: inwestorów i przedsiębiorców, profesjonalistów ze specjalistycznym wykszałceniem oraz młodzieży uczącej się w technikach.

Pierwszym krokiem było rozpisanie scenariuszy na podstawie briefów. Choć dział Promocji Urzędu Miasta miał klarowną wizję każdego z filmów, zaproponowaliśmy pewne zmiany mające na celu podniesienie atrakcyjności projektów. Rozpisaliśmy więc teksty lektorskie, zaproponowaliśmy atrakcyjne lokacje i typy aktorskie.

6
Dni zdjęciowe.

60 osób
Osoby na castingu.

Stopień ukończenia projektu.

Wykorzystany sprzęt.

Postanowiliśmy także przeprowadzić casting wśród prawdziwych uczniów kaliskich techników zamiast angażowania aktorów do tych ról. Piętnastkę uczniów, którzy wzięli udział w zdjęciach wyłoniliśmy spośród 60 uczniów z pięciu Kaliskich techników. Zaangażowanie rodowitych Kaliszan było strzałem w dziesiątkę – spot nabrał dzięki temu autentyczności.

Dla uczniów udział w spocie był przygodą, która nie skończyła się wraz z końcem zdjęć. Wiedzieliśmy, że młodzi będą się chętnie dzielili filmem w internecie. Ilość wyświetleń na portalu YouTube mówi sama za siebie – film dotyczący kształcenia zawodowego w Kaliszu ma ponad 4,5 razy więcej wyświetleń niż spot skierowany do potencjalnych pracowników i aż 8,5 razy więcej wyświetleń niż spot skierowany do pracodawców i przedsiębiorców.

Na zdjęcia do trzech spotów przeznaczyliśmy w sumie 6 dni – jeden na casting, cztery na zdjęcia oraz jeden na dokrętki. Z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że przy dużych projektach warto poświęcić jeden dzień zdjęciowy na dogranie dodatkowego materiału, szczególnie gdy istnieje ryzyko złej pogody. Realizowaliśmy zdjęcia m.in na kaliskiej starówce, w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Rezerwacie Archeologicznym Zawodzie, w Szkole Muzycznej.

Działania Marketingowe

Facebook: 70%
YouTube: 75%
Motion Pikczer Blog: 20%

Ze względu na wysoką jakość materiału zapisywanego w formacie RAW, projekt ważył prawie 1TB! Zmontowaliśmy z niego trzy półtoraminutowe spoty, a także skrócone wersje do wykorzystania w mediach społecznościowych. Kampania internetowa oficjalnie ruszyła na początku 2018 roku. Z niecierpliwością czekamy na efekty kampanii oraz na przyszłe projekty w Kaliszu, a także na realizację kolejnych spotów promocyjnych dla innych miast.