Animacja reklamowa

Animacja 3D

 

 

 

 

Animacje reklamowe składają się z kilku etapów.

Na początku tak jak w przypadku wszystkich działań audio wizualnych poznajemy oczekiwania i wymagania klienta i ustalamy odbiorców filmu. Pamiętajmy, że animacje reklamowe to nie tylko forma przekazania informacji, budowania emocji, ale przede wszystkim to opowiadanie historii. Kluczowe jest stworzenie scenariusza lub popularnego storyboardu.

2D czy 3D?

 

 

 

Na samym początku ustalamy czy animacja reklamowa będzie osadzona w przestrzeni 2D lub 3D. Powszechnie stosowanym wyborem jest animacja obiektów 2D (zdjęcia, grafiki, tekst) w środowisku 3D (wirtualna kamera porusza się między „płaskimi” obiektami). Nasze studio zajmuję się kompleksową produkcją wszystkich typów animacji komputerowej.

Ile kosztuje produkcja animacji reklamowej?

Cena animacji reklamowej znacznie wzrasta jeśli wybierzemy opcję zaawansowanej animacji 3D. Nasi graficy zajmują się modelowaniem obiektów i tworzeniem skomplikowanych środowisk 3D. Tak samo na planie filmowym, jak i w zaawansowanych programach graficznych ustawiamy oświetlenie oraz materiały obiektów. Praca ta wymaga bardzo specjalistycznej wiedzy i bardzo wysokiej mocy obliczeniowej komputerów. Ze względu na dużą ilość zmiennych cennik animacji jest ustalany indywidualnie.

 

 

Podążając za trendami widzimy spore zainteresowani animacjami w stylu „flat design”. To często minimalistyczne w formie produkcje mające na celu przybliżenie firmy lub prezentujące produkt, wydarzenie. Nie zapominajmy, że animacją nazywamy również tworzenie czołówek (intro) do filmów oraz animacje logotypów. Realizując projekt filmowy bardzo często sięgamy po ciekawe rozwiązania animacji logotypów przesłanych przez klienta.

Opłaca się?

Animacja reklamowa zawsze podnosi prestiż i rozmach produkcji filmu. W połączeniu z muzyką stworzoną specjalnie na zamówienie jest interesującym materiałem promocyjnym o potencjale viralowym.