Neonoff – kilka słów o filmie, który nagraliśmy na targi

Kilka dni temu nagrywaliśmy dla łódzkiej marki Neonoff film na Targi Rzeczy Ładnych. Nie jest to nasza pierwsza współpraca z tą firmą. Jednak ten projekt różnił się od dotychczasowych typowych spotów reklamowych. Film ten ma służyć klientom jako instrukcja samodzielnego montażu neonu w domu. Z całego alfabetu każdy może wybrać dowolne literki i ułożyć z nich hasło jakie tylko chce i zamontować je u siebie.

Tak się złożyło, że ja podjęłam się znalezienia lokacji do nagrania filmu. Wiadomo to musiało być piękne wnętrze, którego nie będziemy sztucznie stylizować, aby było naturalne i prawdziwe. Takim miejscem, a właściwie wspaniałym, ciepłym domem jest dom Dagmary z bloga ROOMOR. Od lat podziwiam jej mieszkanie na zdjęciach, które umieszcza na swoim Instagramie. Dodatkowo miałyśmy przyjemność poznać się na żywo już rok temu podczas jednego z eventów w Warszawie.

Napisałam do Dagmary i sama podjęła decyzje jaki ma być napis i w jakim miejscu. Chociaż nie ukrywam, że chciała mniejszy, ale ja zawsze wychodze z założenia, że jak coś robić to z rozmachem :) i tak oto powstał pomysł na napis: STARE POLESIE.

Zdjęcia do filmu zaczęliśmy rano. Mimo dziennego światła, które u Dagmary w domu jest naprawdę piękne musieliśmy doświetlać plan lampami. Jak wiadomo jesienią tego dziennego światła mamy mało i jest ono zdecydowanie ciemniejsze niż w lecie. Dagmary mieszkanie okazało się istnym samograjem. Gdzie nie ustawialiśmy kamery, w jakie miejsce jej nie kierowaliśmy wszystko było IDEALNIE. Dodatkowo jej kot Ninka dziwnym trafem zawsze wchodziła w kadr, który nagrywaliśmy. Przyadek? Nie sądzę :)

Premiera filmu już wkrótce!

Magdalena Liszcz
Fotografuję, tworzę ilustrację, tkam ozdoby na ścianę. Uwielbiam smutne filmy, duński design i czekoladę. Mama na pełen etat.