Film reklamowy...

... czy potrzebuje go dla mojej firmy?

Film reklamowy? Czy potrzebuje go dla mojej firmy?

Film reklamowy? Czy potrzebuje go dla mojej firmy? Z naszej strony odpowiedź brzmi: tak, oczywiście! Jednak to co dla nas jest oczywiste dla Ciebie wcale takie nie musi być. Tak naprawdę posiadanie przez firmę filmu reklamowego jest jednym z narzędzi promocji, ale nie jest rzeczą kluczową. Ważniejsze jest to, czy firma odnosi sukces na rynku i jak sobie na nim radzi. Warto jednak mieć świadomość, że przez cały czas dochodzi do zmian, na które trzeba być przygotowanym.

Jakieś 20 lat temu posiadanie przez firmę strony internetowej nie było istotną rzeczą. Było po prostu miłym dodatkiem, który nie miał wtedy znaczącego wpływu na sprzedaż. Obecnie jeśli nie posiadasz witryny przepadasz wśród konkurencji.

Kłamstwem byłoby mówienie, że posiadanie filmu jest również ważne tak jak w przypadku witryny. Jeszcze nie jest, ale…Nie ma co ukrywać, że Google jest najbardziej popularną witryną na świecie, jednak tuż za nią plasuje się YouTube. Każdego miesiąca odwiedzane jest przez conajmniej miliard osób, co stanowi ogromną liczbę potencjalnych klientów. To może warto spróbować?

Zmieniają się również ludzkie nawyki. Ludzie zaczynają szybciej konsumować informacje. Dziś wystarczy wpisanie nazwy firmy w wyszukiwarkę i wyskakuje kilkanaście pozycji do przeczytania. W momencie, gdzie na klienta czeka w skrzynce masa maili i musi co chwila gdzieś zatelefonować czytanie sporej ilości artykułów nagle staje się problemem.Mając to na uwadze warto rozważyć w tym momencie film reklamowy. Oczywiście są tacy, którzy wolą wyłącznie czytać, ale nie ma co ukrywać, że większy odsetek ludzi woli zobaczyć, co robisz, jak to robisz i dlaczego to robisz. Film reklamowy jest idealnym medium do wyrażenia tego.

Być może wystarczy Ci nagranie filmu własnym telefonem bądź kamerką internetową, w którym przedstawisz siebie oraz tym czym się zajmujesz. Nie musi to być bezbłędne wideo, ponieważ oglądający zdają sobie doskonale sprawę, że zrobiłeś to samodzielnie.

Jeśli ludzie zaczną to oglądać to świetnie, ale nie ma się co oszukiwać, że nie będzie to raczej film szczególnie przyciągający uwagę potencjalnych klientów. Jeśli chcesz by Ty i Twoja firma zaistniała w świadomości innych musisz poprosić o pomoc wybrany dom produkcyjny, który zrozumie Twoją firmę i jej potrzeby. Stworzy on z pewnością filmy prezentujące Twoje produkty czy też usługi z największą dbałością. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami!

Michał Liszcz
Uwielbiam czarną kawę i minimalizm. Design Dieter'a Rams'a i seriale Netflixa. Moją pasją i sposobem na życie jest tworzenie filmów reklamowych i teledysków. Z chęcią opowiem tu o wszystkim po trochu.