F.A.Q.

Najczęściej zadawane pytania.

Codziennie dostajemy wiele pytań. Oto kilka odpowiedzi.
Jeśli nie uda Ci się znaleźć tu odpowiedzi, napisz do nas a my skontaktujemy się z Tobą w mgnieniu oka!

Przejrzyj tematy w często zadawanych pytaniach

Bezpieczeństwo i gwarancja?

 • 60 na 90.

  Zastanawialiście się, co dzieje się z plikami źródłowymi i Waszym filmem po odbiorze projektu? Najczęściej takie pliki są kasowane. Problem zaczyna się wtedy, gdy przez przypadek usuniecie film z dysku lub zgubicie nośnik, na którym się znajduję. U nas bezpłatnie - otrzymujecie prywatny link zabezpieczony hasłem z możliwością pobrania pliku przez 60 dni. A przez kolejny miesiąc (90 dni od ukończenia projektu) pliki źródłowe oraz finalny film są u nas bezpiecznie przechowywane. Pliki są trzymane w 'chmurze', więc jest do nich dostęp 24/7.

   motionpikczer_gwarancja

Czym kręcimy nasze produkcje?

 • Czyli o sprzęcie słów kilka.

  Produkcja wideoklipu lub filmu reklamowego to nie tylko ciekawa historia i profesjonalny sprzęt. Nagrany materiał musi być również najwyższej jakości.

  Naszym oczkiem w głowie jest kamera RED Raven. Jej możliwości techniczne są naprawdę imponujące - kręci w jakości 4,5K, a doskonałej jakości wyświetlacz pozwala nam na bieżąco monitorować efekty naszej pracy. Jednocześnie kamera jest stosunkowo lekka i niewielka, co pozwala nam na zdjęcia w dowolnych warunkach.Posiadamy również kamerę Canon C100mk2, Canon 5D mk3 oraz stabilizator Ronin, która umożliwia wykonanie płynnych ujęć jak z wózka filmowego. Ponadto dysponujemy kompletem szkieł filmowych. Do niezawodnej i bezkompromisowej pracy potrzebny jest również odpowiedni osprzęt: elektroniczny slider, steadicam, profesjonalne statywy filmowe, follow focus, monitor podglądowy, oświetlenie plus masa mniejszych dodatków :).

  Do montażu zarówno filmów jak i animacji wykorzystujemy sprawdzone programy obróbki graficznej. Ponieważ jesteśmy wciąż rozrastającą się firmą nasz "baza" sprzętowa będzie również się powiększać.

  p19tdlrdg75t918d8matc8d133m3

Ile czasu potrzebujemy na realizację?

 • Damy radę w dzień lub dwa? Tak!

  Jeżeli pominiemy najdłuższe etapy produkcji teledysku, czyli preprodukcję (rozmowy z klientem, scenariusz, lokacje) oraz postprodukcję (montaż, korekcja barwna, efekty specjalne) to sam okres kręcenia klipu jest stosunkowo krótki. Najczęściej zamykamy się w 1-2 bardzo intensywnych dniach. Są oczywiście projekty takie jak realizacja spotu reklamowego z festiwalu, gdzie okres dni zdjęciowych zależy od wydarzenia.


  vrtpdlq

Ile kosztuje nakręcenie spotu/teledysku?

 • Cennik? A co to takiego?

  Cennik w naszym przypadku nie bardzo się sprawdza. Produkcja filmu to dla nas zawsze indywidualny projekt. Na teledysk składa się głownie ilość dni zdjęciowych oraz czas potrzebny na montaż filmu i postprodukcję. Do tego należy doliczyć koszt amortyzacji sprzętu, opcjonalny wynajem sprzętu, rekwizytów itd. Kosztorys przygotowywujemy zawsze elastycznie do potrzeb i wymagań klienta.

 • A jaka jest cena filmu reklamowego?

  Cena filmu reklamowego podobnie jak teledysku zależy od kilku czynników. W koszt takie projektu należy wliczyć przede wszystkim ilość dni zdjęciowych, sprzęt oraz montaż filmu wraz z postprodukcją. Pod uwagę należy wziąć także ewentualny wynajem sprzętów, rekwizytów lub gaże aktorów. W każdym wypadku przygotowujemy kosztorys według wymagań klienta.

Mam swój pomysł na film, co Wy na to?

 • Jesteśmy bardzo otwarci na Wasze wizje!

  Często udaję nam się wypracować wspaniały pomysł robiąc wspólną "burzę mózgów". Zdajemy sobie jednak sprawę, że często po nagraniu utworu, albumu czujecie się kreatywnie wypaleni i nie potraficie trzeźwo spojrzeć na potencjał muzyki. Usiądźcie wygodnie z kubkiem kawy i oddajcie się pod naszę skrzydła, a nie pożałujecie :). Razem stworzymy coś wyjątkowego.