1 dzień w studio 4 pory roku. Produkcja filmu reklamowego dla Ceramiki Paradyż

1 dzień w studio 4 pory roku. Produkcja filmu reklamowego dla Ceramiki Paradyż

Jak stworzyć wrażenie czterech pór roku w studio?

 

Ceramika Paradyż postawiła przed nami interesujące wyzwanie produkcji filmu reklamowego pokazującego kolekcję płyt tarasowych odpornych na zmieniające się warunki pogodowe.

Film miał funkcjonować na kilku polach emisyjnych – standardowych, jak social media oraz nietypowo w mniejszych i dużych sklepach budowlanych. Założyliśmy, że przeciętny Klient sklepu obejrzy kilka sekund filmu, więc produkt musiał być wyeksponowany w każdej sekundzie jego trwania. Dlatego zdecydowaliśmy się nagrać wszystkie ujęcia z góry, z wykorzystaniem kranu obsługującego kamerę RED.  Bazując na prostym, szkicowym storyboardzie, wykonaliśmy wszystkie zaplanowane scenografie i płynne przejścia między porami roku, bez wyraźnych cięć.

Dynamikę montażu osiągnęliśmy dzięki obracającej się kamerze, która odzwierciedla cykl przyrody.

Przy tej realizacji nie bazowaliśmy na gotowych wnętrzach wyposażonych w produkt Klienta. Wszystkie sety scenograficzne zaprojektowaliśmy od postaw. W filmie liczył się każdy szczegół: dodatki, meble, rodzaj oświetlenia każdej sceny zbudował harmonijną kompozycję i charakter narracji, która eksponowała płyty tarasowe.

Zobaczcie kolejną odsłonę naszej współpracy z Ceramiką Paradyż!