Produkcja teledysków

Realizacja wideoklipów

Ile kosztuje produkcja teledysku?

 

Projekty wyceniamy indywidualnie w zależności od scenariusza oraz sprzętu, który wykorzystamy przy produkcji. Mimo to przyjęliśmy wstępne widełki, żeby było Wam wygodniej. Cenę za nagranie teledysku określamy już po wstępnym napisaniu scenariusza. 
Tworzymy teledyski dla muzyków w całej Polsce. Staramy się by historie były wyjątkowe i spełniały formę promocyjną dla artysty. Naszym zdaniem dobra piosenka powinna posiadać teledysk, bez tego coraz trudniej jest wypromować dobry materiał.

Najlepiej będzie zobrazować to przykładami.

Jeśli jesteście zespołem, który dopiero stawia pierwsze kroki i chce zaistnieć w świadomości słuchaczy, to ta oferta jest dla Was! Macie pomysł na teledysk? Świetnie. Nie macie? To nie problem. Wspólnymi siłami stworzymy obraz, który spełni Wasze oczekiwania.

Oboje siedzimy w tym od lat. Wy robicie muzykę, my produkujemy klipy. Szukacie domu produkcyjnego, który stworzy dla Waszego zespołu świeży i oryginalny teledysk? Trafiliście idealnie. Pracowaliśmy z artystami w kraju i zagranicą, a teraz mamy okazję robić to dla Was.

 • 1 dzień zdjęciowy
 • Ekipa filmowa: reżyser, operator, kierownik produkcji
 • Profesjonalny sprzęt filmowy
 • Oświetlenie planu zdjęciowego
 • Make-up
 • Przygotowanie scenariusza
 • Postprodukcja materiału
 • 1 lub 2 dni zdjęciowe
 • Ekipa filmowa: reżyser, operator, asystent operatora, kierownik produkcji
 • Stworzenie scenariusza
 • Postprodukcja koloru przy użyciu panelu do korekcji barwnej
 • Make-up i stylistka
 • Swobodny dostęp do większej ilości lokacji
 • Angaż aktorów
 • Fotograf na planie zdjęciowym (sesja okładkowa, social media, making of )
 • Dodatkowe skrócone materiały video na Facebooka i Instagram
 • SFX – efekty specjalne

Dlaczego powinniście zaufać
właśnie nam?

Nasza przygoda z filmem rozpoczęła się od teledysków. Tworzymy je od ponad 8 lat.
Co jest niezmienne? Nasze podejście, zaangażowanie w projekty i 10 dniowy czas realizacji.
Chociaż jak widzicie na załączonych przykładach często czas realizacji jest szybszy.

 

 

 

Zapytaj o ofertę – to nic nie kosztuje.

Zadzwoń do nas.
To najszybszy sposób :)

tel: 533 438 894
tel: 663 751 158

 

Napisz do nas.
Wyjaśnimy każdą wątpliwość!

 info@motionpikczer.com

Preprodukcja:

Praca przed produkcją wygląda tak, że albo zgłaszacie się do nas z gotowym pomysłem i utworem, albo to my wymyślamy pomysł na Wasz klip. Jedni wolą zrobić wszystko po swojemu a inni oczekują świeżego spojrzenia. Obydwa te przypadki są dla nas ciekawe i nasze zaangażowanie jest niezmienne.

Zdjęcia:

 

Zdjęcia nagrywamy zarówno w Waszych okolicach, bo je znacie i macie jakieś upatrzone miejsca. Bądź my mając już doświadczenie znajdujemy lokalizacje, scenografię czy aktorów. Wszystko zależy od Waszego podejścia i budżetu. Szanując Wasz czas staramy się tak ułożyć harmonogram, żeby muzycy byli tylko na nagraniach z nimi, chyba, że chcecie być na całym planie to też jest bardzo inspirujące.

Postprodukcja:

 

Po zdjęciach montujemy oraz udźwiękowiamy materiał (sound design), a także wykonujemy korekcję barwną. Jeżeli jest taka potrzeba bądź pomysł dodajemy efekty animowane lub efekty specjalne. Staramy się zawsze, żeby klimat teledysku bardzo pasował do muzyki. Nawet jeżeli sam scenariusz nie odnosi się tekstu piosenki.

 

 

 

 

Case Study Lor - Aquarius

 

 

 

 

 

Koncept:

 

Koncept do teledysku zespołu LOR był od początku dla nas jasny. Z dziewczynami dogadujemy się idealnie, bo to była nasza 3-cia produkcja dla tego zespołu. Obecnie zrealizowaliśmy dla nich już 4 teledyski. Scenariusz do tego klipu powstał wspólnie i bardzo naturalnie, bo nadajemy z dziewczynami na tych samych falach. A jak zaczęła się nasza współpraca? Dziewczyny znalazły nasz teledysk dla Sea Oleena’y i napisały do nas mając 14 lat. I tak powstał Windmill, z którym dziewczyny dotarły aż do telewizji.

Produkcja:

 

Ponieważ budżet nie przewidywał naszego wyjazdu to dziewczyny z zespołu jak i aktorki przyjechały z Krakowa. Spod dworca zabraliśmy się wynajętym mini busem w 10 osób na plan. Nasza ekipa składała się z 4 osób: reżyser, operator, asystentka i make up. Aktorki oraz stylizacje pozostały po stronie zespołu. Tego dnia nasz plan zdjęciowy zaczął się długo przed wschodem słońca, bo w naszym zakresie było kupno kwiatów, więc rano Kuba wybrał się na giełdę kwiatową.

Efekty:

 

Przy montażu wykorzystaliśmy dodatkowe nagrania, które Michał nagrał kilka dni wcześniej specjalnie do teledysku. Zazwyczaj teledyski reżyseruje Michał jednak tego dnia nie było go z nami na planie a jego miejsce zajęła Magda. Jednak każdy z ekipy miał wkład w projekt, bo Michałowi przypadło zmontowanie teledysku.

 

 

 

 

Case Study W.E.N.A. Handluj z tym

 

 

 

 

 

Koncept:

 

Przygotowania do teledysku dla warszawskiego rapera W.E.N.A. zajęły dosyć sporo czasu. A dlaczego? Ponieważ w trakcie przygotowań okazało się, że do współpracy dołączy do nas marka Timberland, więc przesunęliśmy dni zdjęciowe do momentu premiery ich najnowszej kolekcji. Scenariusz wymyślił Michał i bez żadnych uwag został on zrealizowany. Kuba zajął się również przygotowaniem specjalnego napisu, czyli loga najnowszej płyty rapera: MONTANA MAX. Ledon zamówiliśmy w firmie Twórczywo.

Produkcja:

 

Dzień na planie zdjęciowym był bardzo długi i wyczerpujący. Sama ekipa Motion Pikczer to było 7 osób: reżyser, operator, kierownik planu, asystent, fotograf, make up i stylistka. Oprócz nas była spora ilość aktorów i statystów. Dzień zdjęciowy był zaplanowany tak, aby część statystów i muzyk przyjechali tylko na sceny, w których są potrzebni. Podczas dnia zdjęciowego nagrywaliśmy w 3 lokacjach.

Efekty:

 

Montaż teledysku był jednym z tych, które powstają bardzo szybko. Trwał 3 dni a to dlatego, że premiera klipu miała miejsce dzień przed oficjalną premierą nowej płyty rapera. Kolory, które widzicie na teledysku to efekt użycia lamp, ale także colorgradingu . Dodatkowo wykorzystaliśmy dużo efektów glitch. Dzisiaj teledysk ma już ponad milion wyświetleń a my jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni.