Film Employer Brandingowy dla Neapco

„Wszystko zaczęło się od zuchwałej idei.”

Firmy wizerunkowe mogą wzmocnić wiarygodność marki poprzez kontynuację dotychczasowej narracji lub pokazać ją z zupełnie innej strony. Przedstawiamy Wam efekty naszego ostatniego spotkania z Neapco w Praszce. Firma stworzyła nową strategię i rozpoczęła realizację kilku inwestycji. Pojawiła się potrzeba pokazania ich ostatnich osiągnięć w interesujący sposób. Razem z zarządem firmy określiliśmy charakter komunikacji oraz jakie cele ma spełnić film. Na tej podstawie przygotowaliśmy scenariusz, dobraliśmy odpowiedni sprzęt, efekty postprodukcyjne i lektora, dzięki którym stworzyliśmy odpowiednią atmosferę filmu.

Film został po raz pierwszy opublikowany w czasie konferencji prasowej, która ściągnęła do Praszki wielu europejskich i światowych partnerów. Jest on atrakcyjną formą prezentacji ostatnich lat działaności Neapco, jej osiągnieć i wyzwań jakie przed sobą stawiają. Postawienie na film, zamiast zaprezentowania przegadanej, długiej prezentacji pozwoliło firmie zbudować pozytywne wrażenie wsród partnerów i potencjalnych klientów.

Kolejnym założeniem była publikacja filmu na platformie Linkedin, w celu efektywniejszego komunikowania się z grupą docelową w trakcie akcji rekrutacyjnej. Film miał wzmocnić pozycje marki wśród specjalistów zajmujących się branżą motoryzacyjną oraz pokazać Neapco w roli innowatora i nowoczesnego kreatora rynku moto. Na naszym rynku to nadal nietypowy rodzaj promocji marki, sprawiający, że więcej osób ją zapamięta.

W filmie postawiliśmy na główny filar firmy Neapco, czyli na zespół – jego unikalność, autentyczność i profesjonalizm. Razem z klientem zdecydowaliśmy, że bazą filmu będą relacje pracowników i ich potencjał. Często w firmach korporacyjnych biorą udział pracownicy firmy, jednak nie jest to reguła. Czasem do produkcji tego typu zatrudniani są aktorzy. Film dla Neapco powstał, dzięki wielkiemu zaangażowaniu pracowników, dzięki temu nagrania poszły sprawnie, a atmosfera na planie była wyjątkowa.

Film wizerunkowy ma ogromne znaczenie dla biznesu, swoją narracją może przemycić wiele informacji – od wartości i celów po pokazanie atmosfery pracy, która jest niezwykle istotna w kampaniach employer brandingu. Neapco w atrakcyjny i nowoczesny sposób zaprezentowało swoją markę. Film na pewno zwiększy rozpoznawalność firmy, podkreślając jej pozytywny wizerunek, oraz profesjonalizm. Nie ma wielu podobnych, uniwersalnych formatów reklamy, których firma może użyć w rozmowach ze sponsorami, klientami, oraz w czasie akcji rekrutacyjnych. Potencjał filmu wizerunkowego jest bardzo duży.

Motion Pikczer ma na swoim koncie wiele tego typu realizacji m.in. GFT, Ocmer, Barry Callebaut, Takeda.

Pomagaliśmy przekuć wartości firmy na język filmowy współpracując z dużymi korporacjami i małymi rodzinnymi przedsiębiorstwami. Filmy wizerunkowe stawią ciekawe wyzwanie dla filmowca: w jaki sposób przykuć uwagę widza, jednocześnie przekazując mu wartości marki? Nasze firmy wizerunkowe możecie obejrzeć tutaj.