3 kroki, które dzielą Cię od skutecznego content video

3 kroki, które dzielą Cię od skutecznego content video

Skuteczny content video w 3 krokach

Content video jest właśnie tym czym zajmujemy się na codzień. Tworzymy od lat treści video dla najróżniejszych klientów, którzy mają najróżniejsze cele. Jakie są tytułowe 3 kroki, które dzielą Cię od skutecznego content video? Rodzaje treści video podzieliłam na te, które dzieją się przed, w trakcie i po kampanii czy premierze danego produktu, wydarzenia.

 

PRZED I W TRAKCIE:

LIVE / STORIES

Live’y oraz Stories są narzędziami do content marketingu, które zazwyczaj używamy przed lub w trakcie jakiegoś wydarzenia, premiery produktu itp.

LIVE

Live został zaprojektowany pod zasięgi więc automatycznie ma największe zasięgi organiczne. Zatrzymuje użytkownika na dłużej. Wymaga od odbiorcy zaangażowania oraz poświęcenia większej uwagi i czasu. Ważne, aby prezentowane treści były merytoryczne, bo dzięki temu komentarze będą bardziej rozbudowane. Tak działają algorytmy już większości portali społecznościowych, komentarze o treści „super” czy „widać was” to za mało.

Nie wiesz jaka jest najlepsza godzina czy dzień tygodnia na LIVE? Po prostu zapytaj. Tak, zapytaj lub zrób ankietę wśród swoich odbiorców o to kiedy by chcieli i przede wszystkim kiedy znaleźli czas, aby live’ie uczestniczyć.

STORIES

Są to treści efemeryczne, dzięki czemu firmy oraz influencerzy postanowili bardziej się otworzyć. Wszystko dzieję się tu i teraz. Bez montażu, bez ściemy (chociaż każdy dobrze wie, że wyreżyserować możemy wszystko, nawet wpadki). Największą zaletą stories jest to, że możemy śledzić codzienne życie i sytuacje, których nie zobaczymy na fanpage’u czy oficjalnej stronie www.

PO KAMPANII: VLOG

Vlogi to zdecydowanie forma videomarketingu, która dzieje się już po danym wydarzeniu. Pełnią one funkcję recenzji lub służą jako relacja z konkretnego wydarzenia. Vlog jest w przeciwieństwie do stories już zaplanowany, zmontowany, posiada intro. Jest dużo ciekawszy w formie przez takie zabiegi jak przebitki, grafiki, zmieniające się tło dźwiękowe. Największym jego plusem jest to, że odbiorca może go obejrzeć w każdej chwili.

Jako studio Motion Pikczer posiadamy doświadczenie zarówno w influencer marketingu jak i w prowadzeniu własnego vlog’a. Na naszym kanale YouTube od ponad półtora roku Michał z Kubą prowadzą videoblog, w którym mówią o naszych produkcjach, trikach i innych zagadnieniach z branży filmowej.

Otrzymaj 10% rabatu na realizację pierwszego filmu.

W tytule e-maila dopisz #skutecznecontentvideo i otrzymasz 10% rabatu.

#skutecznecontentvideo

 PRZED I PO:

Reklama video

Reklama video jest to content, którym zajmujemy się najczęściej oraz najwięcej ich produkujemy. Dzieląc rodzaje content video na te, które powstają przed i po kompanii, to właśnie reklama video jest naturalnym ich spoiwem. Może być wyświetlana zarówno przed, jak i w trakcie trwania akcji promocyjnej. Co więcej jeden i ten sam film może pełnić dwie funkcje.

Film będąc podsumowaniem jakiegoś projektu, jednocześnie może być reklamą przyszłorocznej edycji.

Decydując się na rozpoczęcie przygody z content video musisz odrobić pracę domową i podjąć pewne kroki.

  1. Zapytać swoich odbiorców jaką formę content video widzieliby na Waszych kanałach promocji
  2. Wybrać kanały promocji. Skupić się na tych, które przynoszą największą konwersję
  3. Sprecyzować i zaplanować tematy oraz formę video jaką chcesz wykorzystać
  4. Ustalić budżet produkcji
  5. Wybrać nasze studio i otrzymać dobry content video opowiadający historię :)

„Każdy może ubić interes, ale potrzeba geniuszu, wiary i wytrwałości, by zbudować markę.”

David Ogilvy

Magdalena Liszcz
Fotografuję, tworzę ilustrację, tkam ozdoby na ścianę. Uwielbiam smutne filmy, duński design i czekoladę. Mama na pełen etat.