Pół tysiąca złotych za dwie aluminiowe rurki

Idiotyzm czy genialna nisza?

Idiotyzm czy genialna nisza? Pół tysiąca złotych za dwie aluminiowe rurki.

Idiotyzm czy genialna nisza? Pół tysiąca złotych za dwie aluminiowe rurki.

canon-c100-mark-ii-ronin-m-6

Jak wiecie, kupiliśmy ostatnio nową kamerą. Canon C100 Mark II wymagał dokupienia do naszego zestawu 2 kart SD. Tyle. Doceniam fakt, że system EOS CINEMA, wymaga od właściciela właściwie tylko naładowania akumulatora po wyjęciu z pudełka. Po chwili jednak przyszła chwila zastanowienia. Czy na prawdę to wszystko?… Ostatnio używamy Ronina M podczas każdego zlecenia. Pracując na tym sprzęcie około pół roku, udało nam się poznać odpowiednie know-how jak i ograniczenia tego stabilizatora. Okazuję się, że żeby uzyskać pełną swobodę ruchu gimbala potrzebujemy wydłużyć pionową oś stabilizatora. Canon C100 Mark II posiada dłuższy wizjer (ten sam co w C300 i C500, więcej o nim w recenzji) i przez to uderza o gimbal w trakcie pochyłu w przód i tył.

canon-c100-mark-ii-ronin-m-3

Są dwa rozwiązania tego problemu. Kupić dużego Ronina. Lub rurki od CineMilled.

canon-c100-mark-ii-ronin-m-1

Jak się domyślacie rurki okazały się korzystniejszą opcją. Tej jakże potrzebnej rzeczy nie da się jednak kupić w Polsce. Przestało mnie to już dziwić, bo nie wiele u nas jest specjalistycznego sprzętu „od ręki”. Aluminiowe zbawienie miało nadejść w ciągu 10 dni roboczych z USA.

canon-c100-mark-ii-ronin-m-5

Przyszło po 4 dniach wraz z opłatą celną. Zabawa wychodzi trochę ponad 250zł za taką jedną rurkę! A w komplecie kupujemy dwie…

canon-c100-mark-ii-ronin-m-2

Produkt jest wysokiej jakości, przesyłka dotarła błyskawicznie zza Oceanu, na pewno będzie sprawdzać się w boju wzorowo. Jednak od tego momentu w głowie pozostało mi pytanie.

Ile jeszcze jest nieodkrytych nisz, bez żadnej konkurencji, w których można sprzedawać produkty z jakąkolwiek marżą sobie wymyślicie?

Dla kogoś takiego jak ja – był to zakup obowiązkowy i dopiero pewnie bariera zbliżająca się do wymiany naszej M-ki na dużego Ronina, byłaby nie do przekroczenia.

canon-c100-mark-ii-ronin-m-7

Zastanówcie się, bo może macie pod samym nosem pomysł na taki produkt lub usługę.

p19g6pelk01733urg1pv01pll125k3

Poznaj Motion Pikczer
www.motionpikczer.com

Michał Liszcz
Uwielbiam czarną kawę i minimalizm. Design Dieter'a Rams'a i seriale Netflixa. Moją pasją i sposobem na życie jest tworzenie filmów reklamowych i teledysków. Z chęcią opowiem tu o wszystkim po trochu.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.