Nowy Rok, nowa energia

2017 rok był dla nas rokiem ogromnych wyzwań i ambitnych projektów, dzięki którym rozwinęliśmy się bardziej, niż się tego spodziewaliśmy. Postawione na początku 2017 roku cele osiągnęliśmy już pod koniec kwietnia.

Współpracowaliśmy z ponad 20 firmami, tworząc kilkanaście filmów reklamowych oraz korporacyjnych, a także kilka realizacji eventowych. Zrealizowaliśmy 5 filmów dla samorządów oraz instytucji naukowych. Ponadto zrealizowaliśmy 10 teledysków, w tym jeden w ramach zorganizowanych przez nas warsztatów.

Nowy rok to czas podsumowań i planów na kolejne miesiące. By ułatwić sobie to zadanie, postawiliśmy sobie kilka kluczowych pytań. Nasze odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Nie zatrzymujemy rozpędzonego pociągu!

 

MICHAŁ

 

Jakie było największe wyzwanie tego roku? 

Aby pozostać wiernym swoim przekonaniom. Wybory zawodowe często stawiają nas na rozstaju dróg. Jedynym sensownym wyborem jest iść za głosem własnego serca i wartości, ponieważ przyszłości najczęściej nie da się przewidzieć.

Czego nauczył cię miniony rok? 

Testowania nowych rozwiązań. Czy współpraca z nowym operatorem, aktorem czy wizażystką będzie pomyślna? Czego nauczy nas zorganizowanie darmowych warsztatów? Czy inwestycja w nowy sprzęt otworzy zamknięte dotychczas drzwi? Nic nie uczy tak, jak testowanie.

Po pierwszym sprawdzeniu możemy nie uzyskać jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie. Dlatego zawsze warto dawać kolejną szansę, ale również stawiać granice, jeśli nie jesteśmy w 100% zadowoleni z efektów.

Jakie masz plany na nowy rok?

Planuję popracować nad kreacją reżyserską oraz inscenizacją, a także pełniej wykorzystać możliwości naszego sprzętu, wchodząc na wyższy poziom zaawansowania jeśli chodzi o umiejętności związane z korekcją barwną.

O czym marzysz w 2018 roku?

Żebyśmy podobnie jak w minionym roku osiągnęli postawione dzisiaj cele już w 1/3 roku. Marzę także o realizacjach, w których przekroczymy swoje umiejętności, osiągając spektakularne, niespodziewane rezultaty.

 

MAGDA

 

Jakie było największe wyzwanie tego roku?

Pierwszym był powrót do pracy po prawie dwuletniej przerwie. Najbardziej się bałam, że nie będę umiała tego czasu nadrobić i nie będę nadążała za resztą zespołu. Na szczęście nie jest tak źle.

Drugim takim momentem była realizacja teledysku dla zespołu LOR, który tworzyłam z Kubą. Do tej pory zawsze pracowałam z Michałem, który był podporą dla mojego braku ogarnięcia. Z biegiem czasu myślę, że nie było czego się bać. Dziś czekam na kolejne takie projekty.

Czego się nauczyłaś o sobie w minionym roku?

Trudno jest mi się skupić na konkretnych zadaniach. Mam w głowie tak wiele planów, obowiązków, myśli, że najczęściej od tego natłoku nie potrafię zrobić jednej rzeczy. Wciąż się jednak uczę, żeby nie narzucać sobie zbyt wiele i nie przejmować się, jeżeli coś się nie uda. Jesteśmy tylko ludźmi, nie robotami, i nasze możliwości są ograniczone.

Jakie masz plany na nowy rok?

Moim głównym zamierzeniem jest inwestycja w siebie. Po powrocie do pracy jestem odpowiedzialna za marketing i reklamę. Ponieważ nie wszystko jest dla mnie oczywiste, mam w planach kursy czy warsztaty z tych właśnie dziedzin.

Chciałabym też płynnie połączyć obowiązki w Motion Pikczer z moją działalnością Wróblową :)

O czym marzysz w 2018 roku?

O własnym showroomie w siedzibie Motion Pikczer. Być może to marzenie spełni się już wkrótce, ale na razie ciiii….

 

KUBA

 

Jakie było największe wyzwanie tego roku? 

Żeby rzetelnie odpowiedzieć na to pytanie cofnąłem się w kalendarzu do samego początku 2017 roku. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że największym wyzwaniem było znalezienie czasu na organizację pierwszych warsztatów z realizacji teledysku.

Po analizie nawet pozornie skomplikowany scenariusz okazuje się być w zasięgu naszych możliwości technicznych i artystycznych. Za to znalezienie czasu na dodatkowe inicjatywy, takie jak warsztaty, to jest dopiero wyzwanie! Na szczęście się udało i już teraz mamy konkretne plany dotyczące kolejnych edycji.

Czego się nauczyłeś o sobie w minionym roku?

Robienie filmów to praca, której nie umiem powiedzieć nie, niezależnie od warunków. Często wstaję o 4 rano lub odwrotnie – chodzę spać po świcie. Ta robota sprawia, że wszystkie moje niedoskonałości czy pokłady lenistwa po prostu znikają. To niesamowite, ale możliwe.

Jakie masz plany na nowy rok?

Na 100% planujemy powrót do naszych vlogów. Jak się okazało, przyniosły nam one wiele pochlebnych opinii. Niejednokrotnie wychodziło na jaw, że klienci dobrze znają poszczególne odcinki, co bez wątpienia jest dla nas kapitalną formą promocji.

O czym marzysz w 2018 roku?

Z operatorskiego punktu widzenia marzą mi się piękne krajobrazy, charakterystyczni aktorzy i wyjątkowe historie. Jestem przekonany, że to będzie dla nas kolejny najlepszy rok.

 

MONIKA

 

Jakie było największe wyzwanie tego roku? 

Gdy we wrześniu dołączyłam do Motion Pikczer, największym wyzwaniem było dla mnie uwierzenie w swoje umiejętności. Przez te kilka miesięcy zrobiłam wiele rzeczy, które wcześniej wydawały mi się niemożliwe, np. nauczyłam się podstawowych funkcji photoshopa (czarna magia!), a także wielu umiejętności produkcyjnych. Nowa praca dała mi zastrzyk pewności siebie.

Czego się nauczyłaś o sobie w minionym roku?

Że potrafię więcej, niż mi się wydaje.

Jakie masz plany na nowy rok?

Pisać więcej i śmielej.

O czym marzysz w 2018 roku?

Tak jak reszta ekipy – o ambitnych projektach, które poszerzą granice tego, co wydaje nam się możliwe.

 

Monika Dembinska
Scenarzystka filmowa, miłośniczka Łodzi, olejków eterycznych i dobrze zaopatrzonych lumpeksów.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.