Produkcja filmów promocyjnych dla DESA UNICUM

Rynek sztuki na świecie generuje ogromne dochody. Biorąc pod uwagę ostatnie rekordy cenowe dzieł sprzedanych w Polsce, również u nas rozwija się trend inwestowania w sztukę. 

Największy i najstarszy Dom Aukcyjny w Polsce – Desa Unicum zlecił nam realizację pięciu filmów promocyjnych, opowiadających najbardziej niezwykłe historie, które łączą się z pracą na rynku aukcyjnym.

Nasza współpraca z Desą rozpoczęła się dzięki Business & Culture – agencji, która swoje działania koncentruje wokół promocji kultury i sztuki. To agencja sformułowała nowy kierunek promocyjny dla Desy, w związku z rebrandingiem domu aukcyjnego. 

Współpracę z Desą rozpoczęliśmy od krótkich rozmów z osobami odpowiedzianymi za poszczególne procesy i etapy sprzedaży dzieł sztuki. Wspólnie wybraliśmy najciekawsze historie. Następnie dzięki transkrypcji naszych rozmów, spisaliśmy poszczególne narracje, tak by zachować podobne tempo i długość każdej wypowiedzi. 

  

Cykl filmów to podsumowanie dotychczasowej działaności Desy, pokazanie „od kuchni” jak doszło do odnalezienia cennych dzieł lub jak wygląda strategia organizacji wielkich aukcji. Praca w Desie kryje w sobie wiele ciekawych zakamarków, tym bardziej czujemy się wyróżnieni, że dzięki nagranym przez nas materiałom, mogły one po latach ujrzeć światło dzienne. Życzymy Desie wielu nowych wyznawań, rekordów i odkrywania nowych poszlak na tropie kolejnych, zaginionych dzieł sztuki. 

Całe dwa dni zdjęciowe były dla nas niezwykle rozwijające, jednym okiem nagrywaliśmy, drugim wpatrywaliśmy się w obrazy Beksińskiego. Zdjęcia rozpoczęliśmy wcześnie, jeszcze przed otwarciem Galerii, więc obcowaliśmy ze sztuką w wersji premium. Byliśmy w magazynach, pracowni konserwatorskiej, gdzie właśnie toczyły się prace nad nowym odkryciem, ale ciii, my nic nie wiemy. W Michale obudziła się fascynacja Fangorem, Natalia odkłada pieniądze na ponowną aukcje komiksu, a Kuba wrócił do domu z kolejnym albumem z fotografiami Vivian Maier.

Michał Liszcz
Uwielbiam czarną kawę i minimalizm. Design Dieter'a Rams'a i seriale Netflixa. Moją pasją i sposobem na życie jest tworzenie filmów reklamowych i teledysków. Z chęcią opowiem tu o wszystkim po trochu.