Realizacja teledysku

"30 srebrników" dla zespołu Sojusz

Realizacja teledysku „30 srebrników” dla zespołu Sojusz

Sojusz – Realizacja teledysku


Produkcja wideoklipu dla zespołu Sojusz do utworu 30 srebrników.

Kilka miesięcy temu odezwał się do nas Sojusz – dwójka raperów z Wrocławia i Legnicy. Ich kawałek, “Trzydzieści Srebrników”, pełen biblijnej symboliki, zasługiwał na naprawdę wyjątkowy teledysk. Realizacja teledysku w czarno-bieli nie jest dość popularna. Jeden z naszych czarno-białych klipów to ten dla Lotte Kestner.

Zdjęcia do klipu realizowaliśmy w starym budynku przędzalni na terenie byłych zakładów Widzewskiej Manufaktury Bawełnianej, znanej po prostu jako Wi-Ma. Ogromny, liczący tysiące metrów kwadratowych budynek był doskonałą scenerią dla surowej, poważnej tematyki “Srebrników”.

1
Dni zdjęciowe.

10 dni
Termin oddania.

Stopień ukończenia projektu.

Wykorzystany sprzęt.
najlepsze polskie teledyski

Realizacja teledysku dla chłopaków z Sojuszu to była czysta przyjemność. Obie strony dokładnie wiedziały jak ma wyglądać obraz i przekaz. Od początku wiedzieliśmy, że teledysk będziemy kręcić w czerni i bieli, nawiązując w ten sposób do dawnych filmów, w których pojawiały się motywy związane z przesłuchaniami więźniów politycznych. 

Działania Marketingowe

Facebook: 85%
YouTube: 55%
Motion Pikczer Blog: 1o%

Po raz pierwszy od dawna pracowaliśmy ze zwierzętami – na planie pojawił się wąż albinos. Zupełnie się nie spodziewaliśmy, że praca z wężem będzie wymagała tyle cierpliwości – przez dłuższy czas gad nie chciał się ruszyć. Dopiero gdy jego opiekun pozwolił mu powisieć na wystającej belce, wąż poczuł się jak u siebie i zaczął się wić. Poza wężem pojawił się także płonący kruk. Żadne zwierze nie ucierpiało podczas produkcji filmu – kruk i jego dublerzy to plastikowe makiety używane do odstraszania gołębi.