Warsztaty z produkcji teledysku

Pierwsze warsztaty z produkcji teledysku za nami!

28.10 w Warszawie odbyły się od dawna wyczekiwane warsztaty z produkcji teledysku, podczas których uczestnicy wspólnie z nami realizowali teledysk do utworu Yuuki „Slow Down”. Zebraliśmy się rano w klubokawiarni Państwo Miasto, żeby się zapoznać. Przyjechali do nas filmowcy z całej Polski – od Krakowa przez Łódź aż po Grudziądz. Niektórzy z nas siedzą w filmie od lat, inni dopiero stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie. Różnorodność ekipy zdecydowanie była jej atutem.

Po krótkim wstępie i zapoznaniu, wysłuchaliśmy utworu i wspólnie usiedliśmy do stworzenia zarysu scenariusza. Każdy dodał coś od siebie. Następnie udaliśmy się na lokację, czyli do klimatycznego mieszkania samej artystki. Po zdjęciach w mieszkaniu przenieśliśmy się do kolejnej lokacji, którą było Państwo Miasto na Trawie – przyjazna, zielona przestrzeń położona w samym środku gwarnej Stolicy.

 

Plan teledysku był prawdziwym wybuchem sił twórczych – cała grupa była zaangażowana w poszczególne etapy, każdy miał okazję spróbować sił w każdym z elementów realizacji, od ustawienia światła, przez inscenizację po kręcenie ujęć. Można śmiało powiedzieć, że stworzyliśmy klip wspólnymi siłami, a wszyscy uczestnicy byli w stu dziesięciu procentach zaangażowani w cały proces.

Kolejnym krokiem był wspólny montaż i postprodukcja wideoklipu, którym wkrótce się pochwalimy na blogu. W ciągu wspólnie spędzonego, niezwykle intensywnego dnia powstała prawdziwa perełka, z której wszyscy jesteśmy dumni. Wiele się nauczyliśmy zarówno jeśli chodzi o organizację, jak i sposoby dzielenia się wiedzą. Przede wszystkim warsztaty dały nam zastrzyk pozytywnej energii. Jesteśmy nastawieni na kolejną, ulepszoną edycję warsztatów. Śledźcie nas – więcej informacji wkrótce!

Monika Dembinska
Scenarzystka filmowa, miłośniczka Łodzi, olejków eterycznych i dobrze zaopatrzonych lumpeksów.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.